Zavolejte mi | +420 774 507 999

Denisa Herrmanová

OSOBNÍ FITNESS TRENÉRKA
A PORADCE PRO VÝŽIVU

Denisa Herrmanová

OSOBNÍ FITNESS TRENÉRKA A PORADCE PRO VÝŽIVU

Zavolejte mi

+420 774 507 999

STOP WISHING START DOING

EXCUSES DON´T BURN YOUR CALORIES

IT´S UP TO YOU

BE PROUD OF WHAT YOU ACHIEVE

MŮJ PŘÍBĚH

Už od mala jsem byla velkým sportovním nadšencem a snad i trochu talentem. Na základní škole jsem vždy svými výkony nad spolužačkami vyčnívala, zejména v běhání, a tak jsem se tenkrát dostala k úžasnému sportu – orientačnímu běhu. Tento krásný sport mi vydržel do mých 15 let, kdy jsem začala dojíždět na střední školu a na sport již nezbylo tolik času.

Ke konci střední jsem se ale začala ke sportu vracet, a to už začíná tak trochu má kapitola o lásce k fitness. Začala jsem pravidelně navštěvovat skupinové lekce všeho možného – v té době nejvíce letěla zumba a já ji milovala. Dále to byl fitbox, flowin, trampolíny a já nevím co všechno – tímto zdravím úžasnou Primu a instruktorky v K.Varech!

Čas šel ale dál a s ním i můj nástup na vysokou školu. Nastoupila jsem na VŠE v Praze a už se porozhlížela, kde že bych zase mohla začít cvičit. Tenkrát jsem poznala dvě úžasné slečny – Kiki a Šárku, které měly na kolejích již zajeté hodiny trampolín, které mě velmi nadchly a já je opět začala navštěvovat ve velkém, až jsem si řekla dost! Cvičení tě baví, utrácíš za to pořád peníze, tak proč se sama nestaneš instruktorkou? No tak jo! Hecla jsem se a udělala si instruktorský kurz jumpingu, kterým to vlastně vše začalo..

Po absolvování kurzu jsem začala skákat s holkami a vedla své lekce na koleji Blanice. Občas jsem zaskočila někde jinde, což mi pak umožnilo skákat v dámském studiu FANatic, kde vlastně skáču dodnes. Jak šel čas, pocítila jsem potřebu se dál vzdělávat, víc se dozvědět o cvičení, o tom co vlastně provádím se svým tělem, a koneckonců, co si budeme

povídat, skoro dva roky pořád jen skákat taky už není taková zábava. Rozhodla jsem se tedy udělat si kurz instruktora fitness. A rozhodně nelituji.

Konečně jsem se dostala k něčemu jinému než ke skupinovým lekcím. Musím přiznat, že ze začátku převládaly obavy, však to znáte – co budu dělat v posilovně? Všichni na mě budou koukat, mám zvedat činky? Nenarostou mi svaly? Dnes se tomu už jen směju, a to především ve chvíli, když mi přesně toto povídají mé nové klientky:-) (tímto nechci diskriminovat, cvičím samozřejmě i s pány:-))

Po absolvování rekvalifikačního kurzu instruktora fitness jsem se po delší odmlce rozhodla zúročit své nabyté vědomosti a šířit je dál, protože jsem si čím dál více začala všímat lidí ve fitness, kteří cvičili nevhodně, v horším případě za dozoru fitness trenéra, který si jich všímal minimálně, nebo je nechal cvičit špatně (toto lze bohužel vidět ve fitness pořád). Jelikož jsem velkým odpůrcem těchto fitness trenérů, snažím se svým klientům maximálně věnovat. Vysvětlit dané cviky, jaké svaly při nich zapojí, jak na ně více zacílit a v neposlední řadě samozřejmě hlídám jejich správně provedení.

Závěrem bych se ráda zmínila o vzdělání. Již jsem absolvovala celou řadu seminářů a školení, protože se snažím na fitness nahlížet z více perspektiv – Chcete funkční tělo? Vytvarovat celou postavu? Nebo jenom sexy tvarovaný zadek? Snažím se klienty naučit cvičit efektivně, aby dosáhli toho, po čem touží, ale zároveň se snažím, aby hleděli také na zdravou stránku cvičení. Z každého školení si tedy odnáším nové poznatky a dělám si na ně vlastní názor, protože co si budeme povídat, v současné době je názorů na cvičení nepřeberné množství. A jak se nejlépe přesvědčit? Cvičit a zkoušet od základů na sobě, poté předávat informace dál.

Ačkoliv jsem již absolvovala velké množství kurzů, snažím se každým rokem vzdělávat, protože člověk se má stále co učit a pevně věřím, že jedním z hlavních měřítek kvalitního trenéra je jeho zájem o vzdělání. Navíc pokud svou práci milujete, pak touha po dalším vzdělání přichází sama:-)

V současné době jsem již 2 roky po studiu na Vysoké škole ekonomické, kde jsem vystudovala obor Mezinárodní obchod a vůbec svého rozhodnutí vydat se jinou cestou nelituji. Našla jsem práci svých snů, práci která je zároveň mým koníčkem, práci, kde mohu lidem pomáhat a já jsem za to nesmírně vděčná!

CERTIFIKÁTY

 • Instruktor Fitness – Norman´s Academy
 • Poradce pro výživu – Institut zdravého životního stylu
 • Sportovní výživa – trénink
 • BOSU – Cardio and Strength, Face Academy
 • Strečink – Wellness academy
 • Jumping – Basic Diplom
 • SM systém – spirální stabilizace
 • TRX – skupinové cvičení (GSTC), 3D Fitness
 • Těhotné a po porodu – 3D Fitness
 • Zdravotní a preventivní cvičení – 3D Fitness
 • Vývojová kineziologie ve fitness – 3D Fitness
 • Břišní svalstvo ze všech stran – 3D Fitness
 • Držení těla – Axiální systém – IQ Pohyb Akademie
 • Držení těla – Pletenec horní končetiny – IQ Pohyb Akademie
 • Držení těla – Pletenec dolní končetiny – IQ Pohyb Akademie
 • DŘEP – Prehab/Rehab – Core training
 • Dech a diastáza – IQ Pohyb Akademie
 • Problematika a rozbor hýďových svalů v tréninku – Core training
 • Komplexní diagnostika pohybového aparátu – Level 1 – Core training
 • Funkční stabilizace lopatek – Core training

Měření InBody 230

Zajímá Vás kolik tělesné vody, tuku či svalové hmoty obsahuje Vaše tělo? Jaká je hodnota Vašeho bazálního metabolismu či hodnoty tuků a svalů na konkrétních segmentech těla způsobujících například při nesprávném cvičení prohlubující dysbalance? Toto a mnoho dalších cenných informací o Vašem těle a zdraví Vám přinese měření na bioimpedančním přístroji Inbody!

Toto měření je vhodné jak pro lidi, kteří již sportují, tak pro ty, kteří se odhodlávají začít! Je skvělé sledovat změny, kterých měsíc po měsíci můžete dosáhnout, navíc pokud je máte podložené reálnými čísly a viditelnými výsledky!

Momentálně spolupracuji s Institutem zdravého životního stylu,ve kterém jsem absolvovala kurz Poradce pro výživu. Věřím, že odborné vzdělávání jak v oblasti pohybových aktivit, tak stravy, je to nejlepší, co mohu svým stávajícím i budoucím klientům nabídnout. Věřím, že v kombinaci s obojím můžete dosáhnout fantastických výsledků a já fantastického pocitu z dobře odvedené práce.

Nabídku služeb spojených s diagnostikou InBody naleznete v sekci „ceník“.

news_INBODY57001

PODMÍNKY:

!!TRÉNINK LZE BEZPLATNĚ ZRUŠIT 1 DEN PŘED DOMLUVENÝM TRÉNINKEM. V PŘÍPADĚ POZDNÍHO ZRUŠENÍ TRÉNINKU DOJDE K PROPADNUTÍ!!

POZNÁMKA:

PŘI ZAKOUPENÍ JAKÉHOKOLIV BALÍČKU ZÍSKÁTE PRVNÍ TRÉNINK ZDARMA! TENTO TRÉNINK ZAHRNUJE VSTUPNÍ DOTAZNÍK A SVALOVOU DIAGNOSTIKU

PŘI ZAKOUPENÍ JAKÉHOKOLIV BALÍČKU JE JEHO PLATNOST 3 MĚSÍCE OD PRVNÍHO VYCHOZENÉHO TRÉNINKU

V CENĚ OSOBNÍHO TRÉNINKU NENÍ ZAHRNUTA CENA VSTUPU DO FITNESS

CENU VSTUPU NALEZNETE ZDE: www.xplorefitness.cz

MŮŽETE VYUŽÍT VSTUP NA MULTISPORT KARTU!:-)

OSOBNÍ TRÉNINK

 • Redukce váhy – Nedaří se Vám zhubnout nebo prostě jen nevíte jak na to? Každý jsme jiný a stejně tak naše tělo, proto je nezbytné k tréninkům přistupovat individuálně a „ušít“ je na míru danému člověku.
 • Zpevnění a tvarování postavy – Další časté přání každého z nás, některé partie nás trápí méně a některé více, opět je zde potřeba zaměřit se na problémová místa individuálně, někoho trápí velké břicho, druhého zadek a třetího třeba obojí.
 • Funkční trénink – Jestli je k něčemu potřeba přistoupit nejvíce individuálně, pak je to určitě funkční trénink, protože to co je funkční pro Vás, nemusí být funkční pro Vašeho kolegu a naopak. Cvičím tak, abych zapojila celé tělo, ne jeden sval izolovaně, snažím se zvýšit sílu, pružnost, vytrvalost a využívám k tomu nejen vlastní tělo, ale také různé pomůcky typu bosu, trx, kettlebell, corebag, viper, flowin apod.
 • Intervalový trénink – Chcete maximálně zvýšit kondici? Nastartovat svůj metabolismus? Pak je tento druh tréninku právě pro Vás a zamilujete si ho. Intervalové cvičení spočívá ve vysoké zátěži v daném intervalu, po kterém následuje pauza či zátěž nižší.
 • Trénink ve dvojici – Nejen, že cvičení s parťákem může být zábavné, ale také se dělíte o náklady. Cvičení ve dvojici je zábavná forma tréninku, kdy jsou naráz zapojeni oba cvičenci, kteří se navzájem svým výkonem hecují, ale také pomáhají. Aby byl tento druh tréninku efektivní, je potřeba, aby cvičenci měli vytyčené stejné cíle, byli přibližně stejné váhové kategorie, vzrůstu a disponovali podobnou fyzickou kondicí.
 • Zdravotní cvičení – Cvičení s vlastní vahou těla, pomůckami typu lehčích expandérů, therabandů, overaballů či fitballů, snažím se o odstranění svalových dysbalancí, posílení core, velký důraz je kladen na aktivaci HSS a jeho zapojení po celou dobu cvičení.
 • Cvičení pro těhotné (a po porodu) – Cvičení zaměřené především na HSS, plosek nohou pomocí balančních pomůcek, uvolňování beder a kyčlí, posilování fixátorů lopatek, ale samozřejmě také problémových partíí, cvičení je uzpůsobeno danému trimestru.

SKUPINOVÉ LEKCE

 • Jumping – Zábavné dynamické cvičení na speciálních profi trampolínách, kdy za doprovodu motivující hudby kombinujete rychlé a pomalé skoky, variace aerobních kroků, dynamických sprintů apod.
 • Interval bosu – S touto super balanční pomůckou se dá dělat snad vše. Má skupinová lekce je vedena více dynamicky a silově, první částí je klasický warm up, pár jednoduchých kroků, a pak už jedeme jen intervaly v podání těch nejrůznějších cviků, kdy se snažím zapojit všechny svaly v těle, samozřejmostí je závěrečné protažení.
 • Tabata training – Opět se jedná o druh intervalového cvičení, které je o to náročnější, že čas na odpočinek je o půlku kratší než samotné cvičení, kouzlo spočívá v intervalu 20:10, kdy 20 vteřin cvičíme a 10 vteřin odpočíváme, to vše opakujeme po dobu osmi kol. Jelikož se jedná o skupinovou lekci, prokládám ji také jinými intervaly a cvičíme s různými pomůckami – bosu, stepy, nakládacími tyčemi, kotouči apod.

JÍDELNÍČEK NA MÍRU

Jak by měl vypadat správný jídelníček na míru? Jak zjistit zda jídelníček, který jste si zaplatili, je opravdu šitý na Vás a nedostalo jej dalších xx lidí, jak tomu bohužel dost často bývá?

Jídelníček na míru by měl vycházet minimálně z následujících skutečností:

• Vaší rodinné anamnézy;
• Zdravotního stavu;
• Diagnostiky složení těla- zejm. hodnoty bazálního metabolismu;
• Zkušeností s dosavadním hubnutím;
• Denního režimu;
• Pohybových aktivit;
• Stravovacích zvyklostí;
• Chuťových preferencí.

Pokud Vašeho poradce nezajímají výše uvedené skutečnosti, pak jen velice těžko může nastavit jídelníček Vašim potřebám a měli byste zpozornit, zda opravdu platíte za to, co očekáváte.

A jak jídelníček sestavuji já? Základem jsou 3 kroky:

1. Vyplnění vstupního dotazníku obsahujícího výše zmíněné body;
2. Měření na bioimpedančním přístroji InBody;
3. Rozbor stravovacích návyků klienta, který si musí poctivě zapisovat celý týden svůj denní stravovací režim.

Vyplnění vstupního dotazníku je zřejmé, potřebuji totiž zjistit o svém klientovi co nejvíce informací. Proč ale tak nutně vyžaduji měření na InBody? Důvodů je několik. Prvním z nich je zjištění poměru svalů a tuků. Velmi často se totiž stává, že nám chybí velké procento svalů a na místo toho máme uložené velké procento tuků. To, že nadmíra tuků je špatná, je určitě všem jasné, ale co svaly? K čemu je vlastně dobré je mít? Díky dostatečnému množství svalů se náš metabolismus zrychluje a proces hubnutí je rychlejší, tuky budou tedy postupně ubývat. Navíc se začneme krásně zpevňovat a formovat. Jak toho ale dosáhnout? Samozřejmě, že cvičením, ale také správnou stravou. Opravdu toho tedy nedocílíme tím, že budeme jíst málo. Naopak! Je důležité přijímat energii v dostatečném množství, a především dostatečné množství bílkovin, které z mých dosavadních zkušeností mnoha děvčatům chybí. I toto je jeden z důvodů, proč například silnější lidé jedí málo a i přesto nadále tloustnou.

Dalším neméně důležitým výsledkem měření je zjištění Vašeho bazálního metabolismu, který nám říká, jaké minimální množství energie bychom za den měli přijmout. Možná si vzpomenete na časopisové diety, které jste mnohokrát zkoušeli a jejich efekt se dostavil pouze v krátkodobém horizontu. Proč? Tyto diety nezohledňují Váš bazální metabolismus, ba spíše jsou častokrát nastaveny na mnohem nižších hodnotách a Vaše tělo se pak dostává do dlouhodobého energetického deficitu. Nikdo přeci nemůže hladovět věčně a pak se dostaví Vám jistě známý jojo efekt. Je tedy opravdu nezbytné brát v potaz minimální denní příjem energie, který bychom určitě neměli snižovat. Musíte si uvědomit, že každý má bazální metabolismus jiný, a proto na něj nemohou platit univerzální jídelníčky z dlouhodobého horizontu!

Po přeměření a sepsání obvyklého týdenního stravovacího režimu klienta mohu přejít k jeho zhodnocení. Všech sedm dní je podrobně rozepsáno jak v energiích, tak jednotlivých makronutrientech. Následně vše zprůměruji a můžeme s klientem probrat čeho má dostatek, čeho naopak přemíru, jak často či pravidelně jí/nejí, apod. Na základě těchto hodnot pak již mohu nastavit nové hodnoty jak makronutrientů, tak denního energetického příjmu, který případně navýším o pohybovou aktivitu, kterou daný klient v jednotlivých dnech vykonává (neplatí při redukci). Vše je tedy dělané kompletně na míru. Cílem jídelníčku je dát klientovi přehled o tom, kolik by toho za den měl sníst, kolik jaká jídla obsahují bílkovin, sacharidů, tuků a uměl si sám spočítat, co si může dát příště ke snídani, sváče, obědu, či večeři dle své chuti v rámci nastavených maker.

K  jídelníčku dále přikládám krátké povídání o jednotlivých makronutrientech, v jakých potravinách je najdeme, kolik bychom jich denně měli konzumovat apod. Nově navíc dostanete povídání o výživě ve fitness, kde naleznete veškeré odpovědi na otázky typu „co si mám dát po cvičení“? „Jak dlouho po cvičení nejíst“? Apod.

To vše pak společně během 1,5 půl osobně zkonzultujeme a já Vám ráda odpovím i na plno jiných otázek, které Vás co se týče stravování a cvičení zajímají, tedy na všechny, které budu znát odpověď!

Po našem sezení Vám ještě bude zasláno na email nepřeberné množství zdravých receptů, aby Váš jídelníček byl pestrý a nenudil 🙂

Pokud se tedy stále odhodláváte začít, nebo jste již začali a výsledky se Vám nezdají dostačující, určitě se neváhejte obrátit na mě, jsem tu pro Vás a ráda Vám se vším, co se stravy a cvičení týče, pomohu!

UKÁZKY Z TVORBY JÍDELNÍČKU

Měření InBody - klient je štíhlý, jen poměr svalů a tuků je potřeba upravit. Čím? No přeci cvičením a správnou stravou s dostatkem bílkovin
Původní jídelníček - celkový denní příjem pod hranicí bazálního metabolismu, nízký příjem bílkovin a tuků
Klient jí na hranici bazálního metabolismu přesně jak jsme zjistili i z přeměření na InBody. Dle původních hodnot nastavujeme hodnoty nové s ohledem na pohybové aktivity
Takto by to mohlo vypadat, vše odpovídá nastavenému jídelníčku z předchozího obrázku

ING. DENISA BENÁKOVÁ HERRMANOVÁ

OSOBNÍ FITNESS TRENÉRKA A PORADCE PRO VÝŽIVU

KDE MĚ NAJDETE:

KONTAKT

12 + 7 =